Hacimemiş Mahallesi | 2012 Sokak No: 1-3 ALAÇATI | 0232 7160737
  • Su'dan Alaçatı'da Bu Haftasonu - http://t.co/QdbIvziB
  • http://t.co/mdFsZsJx
  • Çılbır on Toast http://t.co/ScFI6CSM
  • #quail, ras-el hanout, figs & smoked yoghurt http://t.co/vzKSt4yl
  • #fattoush by su'dan http://t.co/igec3xYa

Su'danPlease select a language to continue...Elegant dining in a relaxed intimate setting. The eclectic menu serves organic modern cuisine in a creative style.

The menus feature only sustainable fish and vegetables in season. Wild mulberries, wild purslane, home smoked beef, local fig and verjuice from our garden are some of the ingredients we prepare daily when in season.

Click for more information...

Alaçatı’nın merkezinde ama gürültüden uzak, dingin atmosferiyle en keyifli mahallesi Hacımemiş'de konumlanan Su’dan Restoran farkli kültürlerin mutfak deneyimlerini Ege'nin doğal lezzetleri ile buluşturuyor.

2005 yazinda açılan restoran, ev sahipligini yapan 130 yillik taş bina ve neredeyse bina kadar yaşli asmaların altındaki bahçesi ile huzurlu ve rahat bir ortamda yaratıcı yemekler sunuyor.

Just moments from the heart of Alacati - one of Turkey's most unspoiled places - Su'dan Palas is a classic Greek mansion that blends antiquity with mod-con luxury.

Set around a beautiful garden bursting with old fig, pomegranate and lemon trees, and sweet smelling jasmine. With only five rooms you're guaranteed exceptional service.

Click for more information...

Alaçati'nın en görkemli binalarından biri olan bu 1870'lerden kalma Rum Evinin orijinaline sadık kalınarak yapılmış renovasyonu sonunda bugünkü gorünümüne kavuşan Su'dan Palas yine güzel ve sakin Hacimemiş mahallesinde, Su'dan Restoran ile aynı sokak uzerinde yer aliyor.

Şahsına münhasır duruşu ve dekorasyonu ile farkli bir Alacati atmosferi sunan Su'dan Palas da sizi birbirinden farklı dekore edilmiş yüksek tavanlı ve geniş oda bekliyor.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: MagpieRSS::$etag

Filename: rss/rss_fetch.inc

Line Number: 156

ASH-İ NAR

I grew up in a chaotic home environment with a multi-ethnic  family.  They had little in common;...

Posted 5 years ago

More...

Gül

Taze güllerin ortaya çıktığı bu mevsimde kendimi, denediğim her yeni reçeteye gül eklerken bulurum....

Posted 5 years ago

More...

Inspired by Roses

At this time of the year I often find myself using rose in almost every new recipe I try. As the...

Posted 5 years ago

More...